150 let Oberbank

150 let pro mě znamená:

Úspěch pro naše klientky a klienty.

Ne každá banka pracuje již 150 let úspěšně pro své klienty – ať už v privátní nebo ve firemní oblasti. S těmito úspěchy jsme rostli i my – jsou pro nás současně podněty pro budoucnost. Neboť jen ten, kdo jde s dobou, může trvale podávat výkony.

Hrdost na naši nezávislost.

Ne každá banka může sama určovat směr svého vývoje. Právě tato nezávislost je předpokladem pro to, abychom mohli navázat na 150 let trvající úspěšnou historii Oberbank dalšími úspěchy v budoucnu. A to vždy obezřetně a bok po boku s našimi klienty.

Vděčnost našim nejlepším zaměstnancům.

Ne každá banka může odkazovat na úspěšnou historii trvající 150 let. Děkujeme našim klientkám a klientům za poskytnutou důvěru. Současně děkujeme našim zaměstnancům za výkony a angažovanost, které udělaly z Oberbank jednu z nejúspěšnějších rakouských bank.

150 let Oberbank - univerzální banky v srdci Evropy.

Založením „Bank für Oberösterreich und Salzburg“ v roce 1869 začíná pozoruhodná historie úspěchu. Angažovaní podnikatelé, rozvíjející již tehdy hospodářské kontakty přes hranice regionu, identifikují potřebu banky, která by mohla co nejlépe doprovázet hospodářský rozvoj podniků. Již brzy se Oberbank stává bankou legendárního průmyslu výroby kos pro zemědělství a pokládá tím základy svého vedoucího postavení banky pro průmysl v Horním Rakousku a Salcbursku. 150 let Oberbank znamená historii plnou změn, přes 5 politických systémů po 6 různých měn.


Za současnou strukturu a nezávislost vděčí Oberbank vstupu na burzu v roce 1986. S tím spojený vysoký stupeň samostatnosti byl úspěšně uplatněn při expanzi na trhy střední a východní Evropy. Tím se stala Oberbank internacionálně působící bankou v srdci Evropy.