Nezávislost je naším nejvyšším cílem.

To nás činí první volbou pro naše akcionáře, klienty a zaměstnance.

Financovat bydlení umí každá banka.

Ale financovat Vaše sny umí jen Oberbank.

Proberte to s experty na financování v Oberbank.
Zda dům nebo byt, novostavbu nebo rekonstrukci - pro individuální životní situace připravíme odpovídající finanční koncept.

 

Domluvte si schůzku
Oberbank. Tak trochu jiná banka. Oberbank. Tak trochu jiná banka.

Novinky / aktuálně

Omezení provozu filiálek- Olomouc , Praha 4, Český Krumlov

Olomouc: Filiálka je ve dnech 29. 10. – 30. 10. z provozních důvodu uzavřena.

Praha 4: Na filiálce jsou na přechodnou dobu pozastaveny pokladní a přepážkové transakce - využijte prosím za tímto účelem nejbližší filiálku nám. I. P. Pavlova 5 nebo kteroukoliv z pražských filiálek. Po předchozí telefonické domluvě jsme Vám nadále k dispozici. Kontakt: 241 095 220, 733 674 691.

Český Krumlov: Filiálka je dne 2.11. z provozních důvodu uzavřena.

 

Změna podmínek a sazebníku pro privátní klienty

Od 1. 1. 2021 dochází ke změně Rámcové smlouvy o poskytování platebních služeb, jejíž součástí jsou mimo jiné.

Obchodní podmínky pro vedení účtů, bezhotovostní a hotovostní platební styk, Sazebník bankovních poplatků a odměn pro fyzické osoby.

A také ke změně Smlouvy o účasti a oprávnění v internetovém bankovnictví Klientský portál Privat a mobilní aplikaci Oberbank App, jejíž součástí jsou mimo jiné Obchodní podmínky pro internetové bankovnictví (Klientský portál) Oberbank a mobilní aplikaci Oberbank App pro fyzické osoby.


Přehled změn

Podmínky pro vydávání a používání platebních karet Oberbank AG platné od 1. 1. 2021

Sazebník poplatků a odměn pro fyzické osoby platný od 1. 1. 2021

Obchodní podmínky pro internetové bankovnictví (Klientský portál) Oberbank a mobilní aplikaci Oberbank App pro fyzické osoby platné od 1. 1. 2021

 

Změna podmínek a sazebníku pro firemní klienty

Od 1. 1. 2021 dochází ke změně

 

  • sazebníku pro firemní klienty
  • Obchodních podmínek pro internetové bankovnictví (Klientský portál) Oberbank a mobilní aplikaci Oberbank App pro právnické osoby a fyzické osoby - podnikatele
  • Obecných podmínek pro poskytování úvěrů a záruk Oberbank AG pobočka Česká republika


Přehled změn
Sazebník poplatků a odměn pro právnické osoby a fyzické osoby - podnikatele platný od 1. 1. 2021
Obchodní podmínky pro internetové bankovnictví (Klientský portál) Oberbank a mobilní aplikaci Oberbank App pro právnické osoby a fyzické osoby – podnikatele platné od 1. 1. 2021
Obecné podmínky pro poskytování úvěrů a záruk Oberbank AG pobočka Česká republika

 

OBERBANK AG rozšiřuje představenstvo

Dozorčí rada jmenovala pana Martina Seitera novým členem představenstva, zodpovědným za oblast prodeje. Pokud úřady nominaci schválí, ujme se pan Martin Seiter funkce 1. října 2020.

 

 

Dozorčí rada Oberbank AG na svém zasedání dne 15. 9. 2020 jmenovala pana Martina Seitera čtvrtým členem představenstva a posílila tak vedení sedmé největší banky Rakouska. Pokud úřady a dohledový orgán nominaci schválí, ujme se pan Seiter své funkce 1. října 2020.

„Vzhledem k dlouholetému a udržitelnému růstu Oberbank jsme cítili potřebu posílit tým představenstva o dalšího člena zodpovědného za oblast prodeje“,
vysvětluje Dr. Herta Stockbauer, předsedkyně dozorčí rady Oberbank AG. „Kromě toho je jmenování pana Seitera prvním krokem k realizaci generační výměny vedoucích pracovníků Oberbank AG ve střednědobém horizontu.“
 
Představenstvo Oberbank tak nyní tvoří předseda představenstva Dr. Franz Gasselsberger a členové představenstva Dr. Josef Weißl, Mag. Florian Hagenauer a Martin Seiter.
 
Pan Martin Seiter, MBA pracuje u Oberbank již 14 let. Zahájil svou kariéru jako poradce pro privátní klientelu na filiálce Gmunden-Rathausplatz, jejíž vedení mu bylo po krátké době svěřeno. Ve svých 25 letech se stal nejmladším vedoucím filiálky Oberbank.  Po dalších dvou letech byl pověřen vedením filiálky Vöcklabruck, která je v segmentu firemní klientely pro Oberbank velmi důležitá, a po dalších dvou letech úspěšné činnosti se stal zástupcem vedoucího obchodní oblasti Solná komora. V tomto období také absolvoval manažerskou akademii Oberbank na linecké akademii managementu LIMAK. V roce 2016 byl povolán do vedení obchodní oblasti Salcburk, v roce 2017 do vedení centrálního oddělení Privátní klientely. V roce 2018 převzal vedení obchodní oblasti Solná komora, spojil ji s oblastí Wels a od té doby je členem vedení obchodní oblasti Horní Rakousko – Jih, jedné z největších a nejvýnosnějších oblastí na klíčovém trhu Oberbank. Touto dobou ukončil studium se zaměřením na globální management a získal titul MBA.
 
Pan Martin Seiter ponese v představenstvu odpovědnost za oddělení Corporate & International Finance, Treasury & Handel a Global Financial Institutions. Navíc bude mít v představenstvu regionální odpovědnost za růstové trhy Vídeň, Jižní Německo a Slovensko.
 
Pan Martin Seiter, 35 let, žije v Gschwandt bei Gmunden, je ženatý a je otcem dvou dcer. Jako cíl své činnosti v představenstvu zmiňuje pěstování a další rozvoj aktivní poradenské kultury v Oberbank, zejména blízký vztah ke klientovi:

„Práce člověka baví o to víc, čím větší má úspěch. Pokud mám blízko ke klientovi, záleží pouze na mně, jakých měřitelných výsledků dosáhnu.  Důležitým předpokladem k tomu jsou nezávislost Oberbank a krátké rozhodovací procesy.“
 
Několik čísel ke kontinuálnímu růstu Oberbank v letech 2012 až 2019:
 
Objem úvěrů vzrostl o cca 60 % na 16,7 mld. eur, objem spravovaného majetku klientů se zvýšil o cca 50 % z 21,6 mld. eur na 30,3 mld. eur. Zisk z úroků narostl v roce 2019 z 13 mil. eur na 346 mil. eur, zisk ze služeb se podařilo zvýšit cca o 60 % na 163,0 mil. eur, zisk po zdanění se zdvojnásobil na 216,1 mil. eur a vlastní kapitál byl posílen z 1,3 mld. eur v roce 2012 na 2,9 mld. eur, což mělo za následek nárůst podílu základního kapitálu (tier I) z 11,9 % na 17 %.

 

Úprava finančních limitů při hotovostních transakcích osob „neklientů“

Na základě požadavků rakouských dohledových orgánů dochází od 1. 7. 2020 k úpravě výše limitů pro provádění identifikace a kontroly klienta při hotovostních transakcích.

Novinka se týká pouze osob „neklientů“, tedy osob, které přichází do banky provést jednorázovou hotovostní transakci – vklad na účet vedený pro jinou osobu anebo směnárenskou operaci. Prohlášení o původu finančních prostředků, případně jiný doklad bude u takovýchto transakcí nutné předložit už při vkladu od 5000 eur nebo ekvivalentu, tj. cca 130 000 Kč (dosud 15 000 eur).

 

Rating zvyšuje atraktivitu Oberbank na mezinárodním kapitálovém trhu

Prestižní agentura Standard & Poor’s udělila Oberbank rating emitenta A. Externí rating nyní umožní lepší přístup na finanční trh. Rating usnadní Oberbank refinancování budoucího růstu.

 

Více informací 

 

Termínované vklady

Zjistěte, jaký vklad je pro vás vhodný.

Rádi Vám pomůžeme!

 

Ochrana našich klientů a zaměstnanců má tu nejvyšší prioritu.


Zde naleznete informace o dostupnosti našich filiálek a k vyřízení Vašich bankovních záležitostí.

Oberbank App

S Oberbank App máte Vaši Oberbank vždy nadosah.

 

Oberbank
Debetní karty

Upřednostňujete pohodlí a bezpečí? Pokud ano, řešením je Oberbank debetní karta.

 

Leasing

Oberbank Leasing spol. s r.o. je z hlediska obchodovaných komodit univerzální společností s orientací na leasing a podnikatelský úvěr, nabízející financování od osobních vozů přes těžkou techniku a stroje až po nemovitosti.

 

Jsme blízko Vás!

S vyhledávačem filiálek Oberbank rychle a snadno najdete tu správnou!

Filiálky ve Vašem dosahu
Zde jsem

Hledáte novou výzvu?

Motivovaní pracovníci s pravomocemi a vlastní zodpovědností - rozhodující faktor úspěchu.