Management

Vedení Oberbank vede společnost k mnohým úspěchům především vnímání podstatného. Ať se jedná o bezpříkladnou historii růstu nebo odolnost banky vůči krizím - obojí demonstruje jedinečným způsobem solidní vedení instituce.

"Kdo jako banka nejde na Východ, nechá si ujít jedinečnou šanci k růstu" - tak začal na počátku 90-tých let minulého století boom bank na Východ. Vedení Oberbank nasadilo alternativní kurs a v roce 1990 se vydalo na Západ do Bavorska. Zejména v důsledku finanční a ekonomické krize po roce 2008 způsobila angažovanost na Východě masivní díry v bilancích bank. Zatímco Oberbank pod vedením generálního ředitele Franze Gasselsbergera psala dále historii úspěchu. Záchrana bank za pomoci státní podpory nebylo pro Oberbank nikdy aktuální téma. Dnes přispívají k síle Oberbank, nejen Bavorsko, nýbrž také Durynsko a Hesensko,  vedle profitabilních zahraničních trhů v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Angažovanost ve Střední a Východní Evropě tedy ano, ale s promyšlenou regionální strategií a schopnými lidmi v čele.

"Kapitál se navyšuje tehdy, když je nejméně potřeba" - podle této zásady se vedení Oberbank rozhodlo uskutečnit 3 nanejvýš úspěšná navýšení kapitálu v ekonomicky silných letech 2015 a 2016. Odůvodnění těchto kroků bylo jednoduché: Neomezené pokračování růstových a expanzivních plánů, cílený podíl jádrového kapitálu přibližně 16 %, překročení regulatorních předpisů pro kapitálové vybavení. Očekávání se naplnila ve 100 %. Jen v průběhu třetího navýšení kapitálu ve IV. čtvrtletí 2016 mohlo být umístěno více než 3 mil. nových kmenových akcií a  bylo tak získáno 700 nových akcionářů. Podíl rozptýlených akcií se v souvislosti s navyšováním kapitálu v letech 2015 a 2016  zvýšil z 26 % o 10 procentních bodů na 36 %, což mezitím učinilo z Oberbank  pravou společnost pro veřejnost z hlediska finančních investic. Od roku 2011 byl jádrový kapitál navýšen dvojnásobně na více než 2 miliardy Euro (stav 31.12.2016) a jeho podíl dosáhl hodnoty, která leží na špičkové úrovni v evropském měřítku. To odráží, samozřejmě, také burzovní hodnota Oberbank. S burzovní kapitalizací ve výši přes 2 miliardy Euro se řadí Oberbank mezi 20 nejhodnotnějších podniků obsažených v indexu Vídeňské burzy. Burzovní hodnota Oberbank se od roku 2005 více než ztrojnásobila. Také zde prokázalo vedení banky prozíravost a umožnilo trvalou expanzi.

 

Members of the Supervisory Board

The Supervisory Board was constituted in May 2023 and consists of 10 elected shareholder representatives and five staff representatives delegated by the Staff Council.

 

Supervisory Board

First appointed

Chairman:

Dr. Andreas König, Innsbruck

2021

Deputy 

Chairmen:

Mag. Dr. Martin Zahlbruckner, Linz

2016

Members:

Mag. Hannes Bogner, Portugal

Gerhard Burtscher, Innsbruck

Mag. Alina Czerny, Wien

Dr. Barbara Leitl-Staudinger, Linz
DI Franz Peter Mitterbauer, MBA, Laakirchen

Dipl.-Ing. Stefan Pierer, Mattighofen

Mag. Gregor Pilgram, Wien

Dr. Herta Stockbauer, Klagenfurt

2020

2016

2022

2014

2020

2022

2022

2014

Representatives

of Staff Council:

Wolfgang Pischinger, Chairman of the Central Staff Council, Linz

Susanne Braun, Baden

Alexandra Grabner, Linz

Elfriede Höchtel, Wels

Sven Zeiss, Salzburg

1993

 

2018

2014

2007

2019

State Commissioners:

Mag. Angelika Schlögel, MBA, Vienna

State Commissioner

MR Mag. Jutta Raunig, Vienna
Deputy State Commissioner 

2017

 

2017

 

 

Členové představenstva společnosti Oberbank

Dr. Franz Gasselsberger, MBA

Fotografie: Peter Rigaud

Generální ředitel a předseda

představenstva Oberbank

Životopis

Mag. Florian Hagenauer, MBA

Fotografie: Peter Rigaud

Člen představenstva Oberbank

Životopis

Martin Seiter, MBA

Fotografie: Peter Rigaud

Člen představenstva Oberbank

Životopis

Mag. Isabella Lehner, MBA

Fotografie: Sabine Kneidinger

Člen představenstva Oberbank

Životopis

Organigram

Zde se dostanete k organizační struktuře Oberbank.