Ocenění Oberbank - Oberbank

Oberbank nabízí „vynikající správu majetku“

Na zakázku finančního časopisu FOCUS-MONEY a zpravodajské stanice n-tv testoval Institut pro správu majetku spolu s mnichovským daňovým poradcem Manfredem Speidelem kvalitu poradenství pro majetné klienty v německých bankách.


Za účelem určení kvality poradenství v reálných podmínkách, poslal Mnichovský institut testovací osobu na 45 institutů v Německu. Na základě různých scénářů byly posouzeny poradenství a systematické omezování rizika.

 

Oberbank a 21 dalších bank byly vyznamenány „Nejlepší známkou za vynikající správu majetku".

 

Jako základ pro hodnocení byly použity písemné podklady obdržené od testovaných osob. Tyto byly hodnoceny podle následujících kritérií:
komplexnost/daně, orientace na klienta/srozumitelnost, informace o rizicích, náklady, transparentnost, struktura portfolia a implementace produktu. V bankovním testu byly zapojeny tři on-line společnosti a banky spravující majetek, které podle studie Private Banking renomované poradenské společnosti pro lidské zdroje patřily mezi vedoucí domy v regionech Berlín, Kolín nad Rýnem/Düsseldorf/Essen, Frankfurt am Main, Hamburk, Mnichov a Stuttgart. Kromě toho byly vybrány také instituce, které jsou pro FOCUS-MONEYz odborných důvodů zvláště zajímavé (spořitelny, privátní správci majetku).

 

Oberbank nabízí „vynikající správu majetku“

Vyznamenání Börsianer: Oberbank jako „Nejlepší banka v Rakousku 2017“**

Finanční časopis „Börsianer“ korunoval nejlepší podniky a hlavy finanční branže 2017 v Rakousku, mezi jiným také nelepší
Banka Rakouska Bund, nejlepší tuzemskou fondovou společnost v Rakousku.

 

"Börsianer" vyznamenal Oberbank jako "Nejlepší banka v Rakousku 2017" a "Nejlepší universální banka v Rakousku 2017".

 

*Börsianer je finanční časopis specializovaný na finanční branži se sídlem ve Vídni. Časopis platí v branži za podstatný zdroj informací o finančním sektoru, jeho žebříčky jsou uznávaným měřítkem v národní finanční branži.

**Ocenění „Nejlepší finanční podnik v Rakousku 2017“ byla udělena odborným časopisem „Börsianer”. Test byl proveden podle kvalitativních a kvantitativních metod, ve třípilířovém scoringovém modelu (za prvé Peergroup, za druhé ukazatele, za třetí redakce). U všech bank byly zjištěny ukazatele - zisk, rendita vlastního kapitálu, Cost-Income-Ratio a podíl vlastního kapitálu. Bylo nominováno 140 finančních institucí z pěti branží. Zveřejněno bylo 138 podniků, z toho 54 bank. Vyhodnocení celkového pořadí stejně jako analýza ukazatelů byla provedena daňově-poradenskou společností BDO Austria. Cílem je poskytnout klientům bank, pojišťoven, fondových společností a penzijním a zajišťovacím pojišťovnám přehled o nejlepších podnicích v Rakousku. Detaily: https://issuu.com

Vyznamenání Börsianer: Oberbank jako „Nejlepší banka v Rakousku 2017“

Nejlepší zaměstnavatel roku 2017

Magazín „trend“, hodnotící platforma Kununu a institut pro výzkum trhu „Statista“ se vůbec poprvé pokusily v široce pojaté anketě najít nejlepší zaměstnavatele v Rakousku. Udělované ocenění vychází z analýzy více než 70.000 recenzí.


Základem hodnocení byla tato kritéria:

  • ochota doporučit svého zaměstnavatele
  • hodnocení zaměstnavatele na platformě kununu.com
  • doporučení od zaměstnanců pro ostatní zaměstnavatele v oboru.
     

V oboru bankovnictví a finančních služeb jsme se s výsledkem 7,83 stali vítězem testu! Také celkové pořadí je vcelku působivé: 37. místo mezi 300 nejlepšími zaměstnavateli v Rakousku!

Nejlepší zaměstnavatel roku 2017

Recommender 2016: vynikající ocenění pro Oberbank!

Soutěž Recommender, kterou pořádá Rakouský svaz finančního marketingu, je oceněním pro banky, pojišťovny a stavební spořitelny, jejichž zákazníci jsou nejspokojenější, a proto svůj finanční ústav dále doporučují. Ocenění se udílí na základě dotazování 9.000 klientů bank, pojišťoven a stavebních spořitelen, které bylo provedeno v prvním čtvrtletí roku 2016 institutem pro průzkum trhu „Telemark Marketing“. Pro vyhodnocení ochoty dále doporučovat finanční instituci, a tím i získání podkladů pro udělení ocenění byla použita metoda „Net Promoter Score“ (NPS®).


Oberbank byla oceněna za vysokou ochotu svých zákazníků dále ji doporučovat a získala v segmentu regionálních bank nejvyšší pečeť kvality „Vynikající péče o klienty“ za rok 2016.
Získané ocenění a potvrzení vysoké spokojenosti našich klientů nás velmi těší. Děkujeme vám za vaši důvěru v Oberbank!

 

Recommender 2016: vynikající ocenění pro Oberbank!