Ocenění Oberbank - Oberbank

Oblíbený zaměstnavatel 2019

Společnosti Faktenkontor a IMWF Institut für Management- und Wirtschaftsforschung GmbH = institut pro výzkum managementu a ekonomiky) zpracovaly poprvé detailní studii „Oblíbený zaměstnavatel“. Mediální podporu zajišťuje KURIER.


Podle studie patří Oberbank AG k nejoceňovanějším zaměstnavatelům ve svém oboru.

 

Předmětem studie byly největší podniky podle počtu zaměstnanců se sídlem v Rakousku.
Při studii byly pomocí Social Listening analyzovány hlasy zákazníků ze sociálních médií ohledně pracovního prostředí, kultury podniku a kariéry.

Tímto způsobem bylo nasbíráno 350 milionů dat, mezi nimi 143 milionů aktivních záznamů na informačních stránkách, 123 milionů záznamů na webových stránkách, 24 milionů příspěvků na diskusních fórech, 42 milionů uvedených názvů podniků na blozích, sedm milionů uvedení na takzvaných spotřebitelských stránkách a velké množství příspěvků na sociálních sítích. Pro tuto studii bylo identifikováno okolo 81.000 uvedených názvů analyzovaných podniků a přiřazeno eventuálním typům.

Oblíbený zaměstnavatel 2019

Oberbank nabízí „vynikající správu majetku“

Na zakázku finančního časopisu FOCUS-MONEY a zpravodajské stanice n-tv testoval Institut pro správu majetku spolu s mnichovským daňovým poradcem Manfredem Speidelem kvalitu poradenství pro majetné klienty v německých bankách.


Za účelem určení kvality poradenství v reálných podmínkách, poslal Mnichovský institut testovací osobu na 45 institutů v Německu. Na základě různých scénářů byly posouzeny poradenství a systematické omezování rizika.

 

Oberbank a 21 dalších bank byly vyznamenány „Nejlepší známkou za vynikající správu majetku".

 

Jako základ pro hodnocení byly použity písemné podklady obdržené od testovaných osob. Tyto byly hodnoceny podle následujících kritérií:
komplexnost/daně, orientace na klienta/srozumitelnost, informace o rizicích, náklady, transparentnost, struktura portfolia a implementace produktu. V bankovním testu byly zapojeny tři on-line společnosti a banky spravující majetek, které podle studie Private Banking renomované poradenské společnosti pro lidské zdroje patřily mezi vedoucí domy v regionech Berlín, Kolín nad Rýnem/Düsseldorf/Essen, Frankfurt am Main, Hamburk, Mnichov a Stuttgart. Kromě toho byly vybrány také instituce, které jsou pro FOCUS-MONEYz odborných důvodů zvláště zajímavé (spořitelny, privátní správci majetku).

 

Oberbank nabízí „vynikající správu majetku“

Nejlepší zaměstnavatel roku 2017

Magazín „trend“, hodnotící platforma Kununu a institut pro výzkum trhu „Statista“ se vůbec poprvé pokusily v široce pojaté anketě najít nejlepší zaměstnavatele v Rakousku. Udělované ocenění vychází z analýzy více než 70.000 recenzí.


Základem hodnocení byla tato kritéria:

  • ochota doporučit svého zaměstnavatele
  • hodnocení zaměstnavatele na platformě kununu.com
  • doporučení od zaměstnanců pro ostatní zaměstnavatele v oboru.
     

V oboru bankovnictví a finančních služeb jsme se s výsledkem 7,83 stali vítězem testu! Také celkové pořadí je vcelku působivé: 37. místo mezi 300 nejlepšími zaměstnavateli v Rakousku!

Nejlepší zaměstnavatel roku 2017